Pytania i odpowiedzi


1.

Co to jest TanieLinieLotnicze.pl?

Tanie Linie Lotnicze to zaawansowana wyszukiwarka połączeń lotniczych i hoteli, uwzględniająca oferty większości liczących się polskich witryn internetowych z branży turystycznej. Tanie Linie Lotnicze wyszukuje najlepsze dostępne w Internecie oferty z ponad stu serwisów. Wystarczy kliknąć, aby wyszukać najbardziej atrakcyjne oferty zarówno tanich, jak i tradycyjnych linii lotniczych oraz biur podróży. Po podaniu żądanej trasy, użytkownik może w kilka sekund otrzymać listę ofert, której skompletowanie zajęłoby wiele godzin. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

2.

Czy TanieLinieLotnicze.pl prowadzi sprzedaż biletów?

Tanie Linie Lotnicze nie prowadzi działalności handlowej i nie jest biurem podróży. Tanie Linie Lotnicze to miejsce, w którym ci, którzy chcą kupić bilety lub wycieczkę spotykają się z tymi, którzy oferują takie usługi. Tanie Linie Lotnicze zbiera w jednym miejscu oferty wielu biur podróży i linii lotniczych. Korzystając z linków na naszych stronach można łatwo przejść do serwisu wybranej firmy i dokonać rezerwacji. Nie pobieramy żadnych prowizji ani opłat. Na podstawie porównania wielu ofert użytkownik wybiera jedną z nich. Rezerwacji i zakupu biletów dokonuje bezpośrednio u wybranego usługodawcy.

3.

Czy serwis TanieLinieLotnicze.pl jest płatny?

Serwis Tanie Linie Lotnicze jest całkowicie bezpłatny. Ceny podawane na naszych stronach są identyczne z cenami, jakie można znaleźć w serwisach internetowych usługodawców. Umowa kupna i sprzedaży zawierana jest z samym usługodawcą, a cena jest taka sama, jak cena podana w serwisie internetowym tej firmy. Tanie Linie Lotnicze nie dolicza ani grosza do ceny, jak podana jest w wynikach wyszukiwania.

4.

Do czego służy narzędzie „Loty - porównaj oferty”?

Korzystając z potężnej bazy danych, Tanie Linie Lotnicze wyszukuje oferty spełniające podane kryteria i przedstawia je na jednej stronie. Dzięki temu można łatwo porównać ceny i wybrać najlepszą ofertę. Po wybraniu połączenia lotniczego lub hotelu prezentowany jest link do strony usługodawcy, na której można dokonać rezerwacji on-line.

5.

Jak działa "Wyszukiwarka tanich biletów"?

Funkcja Super Oferty daje dostęp do ofert, które zostały wcześniej znalezione przez tysiące innych użytkowników serwisu. Na naszym serwerze przechowujemy setki tysięcy wyników wyszukiwania, dzięki czemu możemy szybko znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty na rynku. Jeśli daty wylotu i przylotu nie są ściśle określone, to można sprawdzić na wykresie obejmującym okres jednego miesiąca, w które dni ceny są najniższe. Następnie wystarczy jedno kliknięcie, aby zaktualizować ceny w oparciu o wyniki uzyskane przez innych użytkowników. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do narzędzia „Loty - porównaj oferty”, Super Oferty nie sprawdza bieżących cen, lecz korzysta z cen znalezionych wcześniej przez użytkowników. Aby zobaczyć najnowsze ceny, trzeba odświeżyć dane.

6.

Do czego służy narzędzie "Porównanie różnych środków transportu"?

Narzędzie „Porównanie różnych środków transportu” pozwala porównać ceny różnych środków transportu na tej samej trasie.

7.

Dlaczego w wynikach wyszukiwania podana jest inna cena niż w serwisie internetowym linii lotniczych lub biura podróży?

Tanie Linie Lotnicze przeszukuje witryny internetowe firm sprzedających bilety lotnicze i innych firm z branży turystycznej w taki sam sposób, w jaki wyszukiwarki internetowe indeksują zawartość sieci. Podawane przez nas ceny są aktualne w chwili pobierania tych danych ze stron linii lotniczych i biur podróży. Ceny biletów często się jednak zmieniają, zwłaszcza jeśli pozostało już niewiele czasu do wylotu lub daty rezerwacji hotelu. Wprawdzie staramy się, aby podawane przez nas ceny i inne informacje były zawsze aktualne, ale niekiedy zmiana na stronie operatora może spowodować, że przez pewien czas nasz serwer nie ma dostępu do tych danych. Będziemy wdzięczni za powiadomienie w przypadku zauważenia różnic między cenami przedstawionymi na Tanie Linie Lotnicze a cenami podanymi w oryginalnych witrynach innych operatorów.